Vítáme vás na stránkách třídy STROMEČEK

 

Ve školní zahradě stojí domeček a v něm je nahoře třída Stromeček.  Máme kouzelné heslo – chráníme své město. Máme se tu hodně rádi a jsme všichni kamarádi. Pojď si s námi hrát…

 

O ČEM SI POVÍDÁME…

Školní rok 2021/2022

ZÁŘÍ 2021

V září k nám do třídy přišli noví kamarádi. Ukazujeme jim, jak si hrajeme, jak se k sobě navzájem chováme, podle jakých pravidel se řídíme (ručičková, pusinková, nožičková, srdíčková,oušková). Hrajeme si seznamovací hry, kde se poznáváme – svá jména, jak vypadáme, co rádi děláme, co už umíme. Zjistili jsme jaké máme zajímavé značky. Budeme si s nimi hrát. Zavedou nás do světa zvířat, dopravních prostředků, květin i hub, počasí, ovoce – podzimní přírody. Vytvořili jsme si z korálků značkové náramky, poznáváme hmatem i podle chuti některé předměty, které značky znázorňují, malujeme je obtiskáváme, vedeme o nich rozhovory i hádanky, děláme s nimi různé pokusy, tvoříme je z geometrických tvarů i z přírodnin, zdobíme z podzimního listí třídu a pro radost si zpíváme písničky s doprovodem netradičních hudebních nástrojů.

 

 

Školní rok 2020/2021

Za loňský sběr suchého pečiva jsme byli odměněni prohlídkou zahrady domu Sova se zvířátky a drobnou odměnou.

 

S podzimním větrem k nám přiletěl papírový drak. Aby nebyl sám, vyrobily mu děti s rodiči kamarády draky.Vyzdobili jsme si s nimi celou třídu. S dráčky si povídáme o znacích  podzimu, zpíváme písničky za doprovodu bubnů, hrajeme pohybové hry a vyrábíme různé věci z podzimních plodů.

 

V letošním roce k nám přišli noví malí kamarádi a my jsme jim ukázali naši třídu Stromeček, kde si společně hrajeme,výtvarně tvoříme,cvičíme a učíme se nové věci. Naučili jsme se správně mýt ruce a k tou nám pomáhá básníčka – Melou, melou dva mlýnky, už tu máme bublinky.