Vítáme vás na stránkách třídy JAHŮDKA

Třídu Jahůdka navštěvují děti od dvou do šesti let. O vaše ratolesti se starají učitelky Karolínka a Pavlínka. Snaží se vytvořit dětem takové prostředí, ve kterém se budou cítit dobře a v pohodě. Učí je samostatnosti nejen v sebeobsluze, ale i v jednání. S respektem k individualitě každého dítěte pamáhají výtvarnými, hudebními, pracovními a pohybovými činnostmi rozvíjet harmonicky  jeho osobnost. Základem všeho je prožitkové učení a hra.

Školní rok 2021/2022

NÁVŠTĚVA ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY

Studentky měly pro nás připravený pěkný, naučný a zážitkový program. Zkoušeli jsme například, jak si správně čistit zoubky, jak se starat o miminko. Měřili jsme si navzájem tlak a poslouchali srdíčko.

KARNEVAL NA TÉMA ČTYŘI ROČNÍ OBDOBÍ

Protože nás celý rok provází roční období, tak jsme si i toto téma zvolili na karneval.

PŘIŠLA ZIMA

S příchodem zimy jsme si připomněli čtyři roční období. Tvořili jsme zimní strom a korunu. Pozorovali jsme sněhové vločky a pracovali s nimi – počítali, skládali, porovnávali apod.

PŘÍCHOD TŘÍ KRÁLŮ A NÁVŠTĚVA FARY

Slavili jsme svátek Tří králů. Tvořili jsme obrázky, postavy Tří králů a napodobovali písmena. Naučili jsme se koledu My tři králové, zazpívali jsme ji na faře, která každoročně sbírku pořádá, a přispěli jsme do kasičky.

MUZEUM

Zúčastnili jsme se vánoční soutěže na téma kapřík, kterou pořádá Chebské muzeum. Vyhráli jsme krásné druhé místo. Dostali jsme koblihy a výtvarné pomůcky. Navštívili jsme i kostel sv. Mikuláše, kde je každý rok vystavený krásný betlém, o kterém jsme si v té době povídali.

DRAMATIZACE BETLÉMSKÉHO PŘÍBĚHU

Seznamovali jsme se s Betlémským příběhem a připravili jsme pro kamarády divadlo.

BLÍŽÍ SE VÁNOCE

Mikulášovi jsme pomáhali najít čertovské a andělské klíče k otevření zakleté nebeské brány.

Začali jsme opět cvičit s trenéry. Tentokrát v tělocvičně. Dětem se cvičení moc líbí.

V září jsme měli velkou oslavu narozenin. Měli jsme hostinu, dostali jsme dárky a společně jsme si zatančili.

Velmi rádi trávíme čas v lesoparku. Na začátku školního roku v lesoparku uklízeli odpadky, které tam nepatří. Sbírali jsme popadané ulámané větve a stavěli z nich domečky pro skřítky.

Většinou je u nás ve třídě klid, ale tu a tam se u nás objeví zlobení a někoho z nás přepadne. Pro jistotu jsme si uvařili lektvar podle receptu proti zlobení. A protože je lektvar hodně hořký, raději se tím zlobením přepadnout nenecháme a nezlobíme.

Na začátku školního roku se za námi přišel podívat skřítek Větvička z lesoparku. Líbilo se mu u nás tak s námi zůstal a bude nás provázet celým školním rokem, který bude zaměřený na stromy, přírodu a čtyři roční období.

Školní rok 2020/2021

CVIČÍME V TĚLOCVIČNĚ

Sportujeme pod vedením zkušeného trenéra.

ZACHRAŇUJEME KRÁLOVSTVÍ

Po zachránění všech čtyř království a princezen od čtyř zlých draků- Rýmouše, Chřipáka, Kejchala a Koroňáka máme bál a slavíme vítězství.

NÁVŠTĚVA DDM SOVA

Za výhru ve sběru tvrdého pečiva jsme byli pozváni do DDM Sova.

NA PROCHÁZCE HLEDÁME BYLINKY

Hrajeme si v parku a na procházce hledáme bylinky.