image3012644
Vítáme Vás na stránce třídy JABLÍČKO

Milí rodiče, ahoj, kluci a holčičky, pojďte si s námi hrát, zpívat, kreslit, cvičit a povídat si o věcech kolem nás. Máme rádi přírodu, která je v každém koutku naší třídy. Staráme se o ni tím, že třídíme odpad, ze kterého umíme vyrobit hračky i pomůcky. Sbíráme přírodniny, hrajeme si s nimi a vyrábíme z nich zajímavé věci.

 

O ČEM SI POVÍDÁME…

Školní rok 2021/2022

Zúčastnili jsme se soutěže “Vánoční kapr”, která byla vyhlášena v Muzeu Cheb. Vyrobili jsme si kapříka a byli jsme se na něho podívat v muzeu, jak se mu daří a samozřejmě jsme byli hlasovat. Vyhráli jsme první cenu a nakonec jsme si byli v muzeu převzít ceny pro vítěze. Děkujeme rodičům za přinesené plastové lahve. 

 

I ve školce nás navštívil Ježíšek.

 

Zahráli jsme si na čertíky. Celý týden jsme chodili do čertí školy a nakonec jsme složili čertovské zkoušky.

 

Začali jsme cvičit pod vedením pana trenéra. Líbí se nám to a užíváme si každou minutu.

 

Naše ruce jsou velmi šikovné a pracovité. Seznámili jsme se s pohádkou Paleček a jeho kamarádi. Zjistili jsme, jak se prsty naší ruky jmenují. Jednu velkou ruku jsme si namalovali a naše ruce vyskládali z písmenek, možná pohádkových…

 

V září nám na zahradu zasvítilo sluníčko a dozrála jablíčka. My jsme je sklidili a uložili do bedýnek, protože v zimě se nám vitamíny budou hodit.

  

 

Zažíváme s Krtečkem spoustu nových věcí. Děláme pokusy s “mrakem”; poznáváme různé vůně; podle chuti hádáme ovoce; stavíme město, silnice a domy. 

 

Školní rok 2020/2021

DORT

Slavíme s Krtečkem den dětí.

 

SEMÍNKO

“Zasadím si semínko, zaliju ho malinko. Když sluníčko zasvítí, začne pěkně klíčiti.”

 

CVIČENÍ

“Protáhneme tělíčko, zaběháme maličko. Cvičení nás zkrátka baví, jsme veselí a stále zdraví.”

 

ČAS ADVENTU

 

STIHLI JSME SI ZACVIČIT

 

RADOST Z POHYBU

Cvičení s trenéry.

    

JEŽEČEK – KRTKŮV KAMARÁD

Jak děti ztvárňovaly ježečka – krtkovo kamaráda. Modelovaly ho z hliny; do ní zapichovaly klacíčky jako bodlinky. Také ho pomocí tuše namalovaly a z nasbíraných a vylisovaných listů mu udělaly bodlinky. Nakonec mu vybarvily botičky, které v písničce ježek ztratil.

 

BAREVNÝ PODZIM

 

KRTEK

Našemu krtečkovi jsme vyrobili krásný domeček, připravili mu žížaly a přidali zásoby pro jeho kamarády, když zavítají na návštěvu. Například jsme louskali lískové oříšky. Lezli jsme tobogánem nahoru a zkusili, jaké to má krtek těžké. Žížaly jsme si připravili i pro sebe – z dortového želé. Vypadaly tak opravdově, že je některé děti ani nechtěly ochutnat. Krtečka jsme si znázornili prostřednictvím geometrických tvarů.

 

ŠNEK – KRTEČKŮV KAMARÁD (šnečkové pravidlo)

S Krtečkem a jeho kamarádem šnečkem jsme se naučili pravidlo bezpečného pohybu na třídě. Šneky děti modelovaly, stříhaly z barevného papíru a následně domalovávaly, chodily po laně ve tvaru ulity, a nakonec jsme si společně upekli jablečné šneky. Zažili jsme spoustu zábavy a poznali hodně nového.

 

 

KAMARÁDI SI SPOLU HRAJÍ