Vítáme Vás na stránce třídy JABLÍČKO

Milí rodiče, ahoj, kluci a holčičky, pojďte si s námi hrát, zpívat, kreslit, cvičit a povídat si o věcech kolem nás. Máme rádi přírodu, která je v každém koutku naší třídy. Staráme se o ni tím, že třídíme odpad, ze kterého umíme vyrobit hračky i pomůcky. Sbíráme přírodniny, hrajeme si s nimi a vyrábíme z nich zajímavé věci.

Zažíváme s Krtečkem spoustu nových věcí. Děláme pokusy s „mrakem“; poznáváme různé vůně; podle chuti hádáme ovoce; stavíme město, silnice a domy.

DORT

Slavíme s Krtečkem den dětí.

SEMÍNKO

„Zasadím si semínko, zaliju ho malinko. Když sluníčko zasvítí, začne pěkně klíčiti.“

CVIČENÍ

„Protáhneme tělíčko, zaběháme maličko. Cvičení nás zkrátka baví, jsme veselí a stále zdraví.“

ČAS ADVENTU

STIHLI JSME SI ZACVIČIT

RADOST Z POHYBU

Cvičení s trenéry.

JEŽEČEK – KRTKŮV KAMARÁD

Jak děti ztvárňovaly ježečka – krtkovo kamaráda. Modelovaly ho z hliny; do ní zapichovaly klacíčky jako bodlinky. Také ho pomocí tuše namalovaly a z nasbíraných a vylisovaných listů mu udělaly bodlinky. Nakonec mu vybarvily botičky, které v písničce ježek ztratil.

BAREVNÝ PODZIM

KRTEK

Našemu krtečkovi jsme vyrobili krásný domeček, připravili mu žížaly a přidali zásoby pro jeho kamarády, když zavítají na návštěvu. Například jsme louskali lískové oříšky. Lezli jsme tobogánem nahoru a zkusili, jaké to má krtek těžké. Žížaly jsme si připravili i pro sebe – z dortového želé. Vypadaly tak opravdově, že je některé děti ani nechtěly ochutnat. Krtečka jsme si znázornili prostřednictvím geometrických tvarů.

ŠNEK – KRTEČKŮV KAMARÁD (šnečkové pravidlo)

S Krtečkem a jeho kamarádem šnečkem jsme se naučili pravidlo bezpečného pohybu na třídě. Šneky děti modelovaly, stříhaly z barevného papíru a následně domalovávaly, chodily po laně ve tvaru ulity, a nakonec jsme si společně upekli jablečné šneky. Zažili jsme spoustu zábavy a poznali hodně nového.

KAMARÁDI SI SPOLU HRAJÍ