Vítáme vás na stránkách třídy  DRÁČATA11

Naše školka kouzelná je, každý si tu moc rád hraje,

dovádíme, lumpačíme, nikdy se tu nemračíme.

Školní rok 2021/2022

SLAVÍME VELIKONOCE

JSME NA NÁVŠTĚVĚ VE ŠKOLE

SLAVÍME NAROZENINY

CVIČÍME S TRENÉREM

SLAVÍME MASOPUST

HRAJEME SI NA DOKTORY

ČÍM BUDU, AŽ VYROSTU

18. 2. 2022

21. 1. 2022

TŘI KRÁLOVÉ

Posloucháme příběh Jak to bylo na tři krále, říkáme si novou básničku, zpíváme písničku My tři králové, vyrábíme krále, sestavujeme chodníček (sponzorský dar) do Betléma, umisťujeme 3 krále na plochu podle pokynu (vpravo, nahoru..), seznamujeme se s pojmem hononyma, antonyma, vysvětlujeme si, co je rým, poznáváme podle hmatu dary pro Ježíška, hledáme v prostoru třídy různé velikosti hvězd – třídíme je podle velikosti, vyrábíme z papíru královskou korunu.

VÁNOCE

10. 12.

29. 11.

12. 11.

NENÍ DRAK JAKO DRAK

Připomínáme si roční období, přemýšlíme, jaké má charakteristické znaky podzim, hrajeme PH s podzimní tématikou, procvičujeme číselnou řadu – počítáme kaštany, porovnáváme více x méně, stejně, recitujeme a zpíváme, vyrábíme kapky deště, louže pomocí brčka, přemýšlíme, co vidí papírový drak z výšky, posloucháme pohádku O papír. draku, vyrábíme draky, procvičujeme vpravo, vlevo, dole, nahoře.., určujeme začáteční písmeno slov, vytleskáváme, počítáme slabiky, připravujeme se na adventní čas.

ZLOBIVÉ STOPY NÁS NAVŠTÍVILY VE ŠKOLCE A UDĚLALY NEPOŘÁDEK

• Správně zacházíme s hračkami- hrajeme si s nimi a správně je uklízíme

• Vyrábíme ,,zlobivé¨ stopy a veselé dlaně- vysvětlujeme si rozdíl

• Uklízíme správně nepořádek

ZÁŘÍ 2021

Školní rok 2020/2021

4. 6. 2021

DOMÁCÍ ZVÍŘATA

Povídáme si proč jsme se ve školce tak dlouho neviděli, povídáme si o jaru, vyrábíme jarní kytičky, přivoláváme slunce s klíčem od jara a děláme experiment s lentilkami, malujeme rozkvetlý strom, povídáme si o domácích zvířatech, posloucháme pohádku O slepičce a kohoutovi, zpíváme jednoduchou písničku o kuřátku, procvičujeme s žížalami polohy, malujeme kočku různými technikami, povídáme si o pejskovi a o koníkovi..

SNĚHULÁCI

VÁNOCE

PODZIMNÍ PROCHÁZKA S JEŽKEM BODLINKOU

Seznámili jsme se s ježkem Bodlinkou. Říkáme si, kde takový ježek bydlí, co jí a co rád dělá. Přemýšlíme o životě ježka a samostatně sdělujeme úvahy. Společně vyrábíme z kartonu kamaráda ježka Bodlinku. Zpíváme písničky o ježkovi, říkáme si znaky podzimu, učíme se podzimní básničky, cvičíme s kaštany, ochutnáváme podzimní ovoce, modelujeme ježka, vyrábíme podzimní strom, hrajeme si s prstovými barvami, vyrábíme papírové ježky a společně na ně lepíme podzimní listy, které jsme nasbírali na procházce.

KRESLÍME OBRÁZKY KŘÍDOU NA CYKLOSTEZCE

HRAJEME SI NA PÍSKOVIŠTI